Grupa superwizyjna

Zapraszamy do udziału w grupie superwizyjnej dla psychoterapeutów, prowadzonej w podejściu integracyjnym.

Podejście i teorie psychodynamiczne są szczególnie pomocne w diagnozie pacjenta i rozumieniu procesu terapeutycznego. Opierają się przede wszystkim na badaniu nieświadomych procesów, przeniesienia i przeciwprzeniesienia.

Metoda psychodramy wg Moreno skutecznie otwiera na emocje i uruchamia zasoby kreatywności i spontaniczności uczestników spotkania. Pozwala, poprzez wchodzenie w różne role, doświadczyć pacjenta, a przez to głębiej zrozumieć relację terapeuta – pacjent.

Połączenie obu metod stanowi o unikalności tak doświadczanego procesu superwizyjnego, przez co może się przyczynić się do skuteczniejszej pomocy superwizantom w ich pracy, a przez to samym pacjentom w zdrowieniu.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w soboty w godzinach od 10 do 15 (5h dydaktycznych).

Liczebność grupy 6-8 osób.

Koszt 300 zł od osoby za spotkanie

Planowane spotkania: 09.04.2022, 07.05.2022, 11.06.2022

Miejsce spotkań: Gdańsk ul. Rajska 1/5G m 1

 

Prowadzący:

dr n. med Joanna Szeliga-Lewińska – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka aplikantka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, od lat związana z Kliniką Psychiatrii Dorosłych UCK w Gdańsku. Prowadzi prywatną praktykę.

Telefon: 509 805 016; e-mail: joansz@gumed.edu.pl

lek.med. Roman Ludkiewicz– specjalista psychiatra, superwizor, psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, terapeuta, trener i superwizor psychodramy wg Moreno. Prowadzi praktykę prywatną w Gdańsku

Telefon: 694 728 645; e-mail: romanludkiewicz@gmail.com